Kariyer - Etkinlik - Staj

Hepimiz kendimizi geliştirecek bir çok alanda başarıya ulaşmamız için kariyer ve gelişim alanında farklı yollar deniyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi ortamında Online eğitimler çok önemli bir noktaya geldi. Staj İlanları 2021 ve zorunlu staj konusunda yazımızda bir çok detay bilgi bulunmaktadır.

Online Sertifika Nasıl Alırım?

Udemy
Udemy

Online ortamlarda (Udemy, Cursera gibi platformlardan kendinizi geliştirmek mümkündür. Üniversite kulüplerini de takip etmeniz orda aktif bulunmanız çok önemli. Hem sosyal açıdan size katkı sağlayacaktır, hem de orda alacağınız sertifika ve katılım belgeleri staj ve işlere kabul edilmeniz noktasında size bir adım öne taşıyacaktır. Üniversite kulüplerinin önemi konusunda yazmış olduğum medium yazımı okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Üniversite Dersleri Nasıl Dinlerim?

Stanford Online
Stanford Online

Yurt dışında bir çok Üniversite online derslerini ücretsiz açmakta ve kütüphanelerinin erişimini herkese sağlamaktadır. Stanford Online , edX , ocw.mit bunlara örnek olarak verilebilir.

Staj Fırsatlarından Nasıl Yararlanırım?

Kariyer.net
Kariyer.net

Staj olanakları tüm öğrencilerin kendilerini geliştirmek için aradıkları önemli bir fırsattır. Kariyer.net , secret cv , yetenek kapısı , mt staj programları gibi sayfalar bu noktada öncü olsa da başvuruların çoğundan olumlu yanıt alınması site algoritmasının karışık olmasından dolayı zor oluyor.

Etkinlik ve Zirveleri Nasıl Takip Edebilirim?

Kariyer - Etkinlik - Staj Linkedn Grubu
Kariyer – Etkinlik – Staj Linkedn Grubu

Liderlik Ve Girişimcilik Programları Nelerdir?

Etkinlik ve Zirveleri bir çok kanaldan takip edebilirsiniz. Facebook etkinlikler bölümü, eventbrite, udemy ve etkinliği düzenleyen kuruluşların sosyal medya adresi. Bu noktada bazı kanallar tüm bu paydaşları inceleyerek size direk ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Kariyer – Etkinlik – Staj Grubu:

Benimde paylaşım yaptığım kariyer ve gelişim açısında değer yaratan bir “Kariyer – Etkinlik – Staj” Linkedn hesabı bulunmakta ve düzenli paylaşımları bu kanal üzerinden yapmaktayım. Katılım konusunda herkese açıktır.

Yeni Bir Lider (YBL)
Yeni Bir Lider (YBL)

Bu konuda bir çok alternatif bulunmaktadır. Girvak, YBL sektörde en çok bilinen paydaşlardır. Bunlar dışında anbean, youthall, sektörde adı çok fazla duyulan ekiplerde mevcuttur.

Kendimi Geliştirebileceğim Eğitim Programları Neler?

Yetkin Gençler Eğitim Programı (YETGEN)
Yetkin Gençler Eğitim Programı (YETGEN)

Kendini geliştirmek için sana balık tutmayı öğretecek bir program arıyorsan kendimin de önerdiğim ve deneyim sahibi olduğum StartersLand, Yetgen, Üretken Akademi programlarını tavsiye edebilirim. Hem kendini geliştirmene katkı sağlayacaktır hem de aranan insan olma noktasında önünü açacaktır.

Bunların dışında eklemek istediğin yada bizlerle paylaşmak istediğin bir program yada kaynak olursa yorumlar kısmında bize yazabilirsin. 🙂

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.